5 sukcesów Polski na świecie w branży modowej i beauty. Marki i ludzie.

1. Inglot- światowa marka.

Inglot to nasz polska marka, którą założył Wojciech Inglot w Przemyślu w 1983 roku odnosi ogromne sukcesy na świecie. Ponad 530 salonów w 70 krajach i ta liczba stale rośnie! Niektóre z salonów są w bardzo prestiżowych miejscach w Nowym Yorku, Dubaju, czy Las Vegas. Reklama Inglota jest jedyną reklamą polskiej marki na Times Square w Nowym Yorku.

5 sukcesów Polski na świecie w branży modowej i beauty. Marki i ludzie. Salon Inglot

2. Joanna Przetakiewicz i La Mania- salon w Harrodsie w Londynie.

Harrods to jeden z najbardziej znanych luksusowych domów towarowych na świecie. Posiadanie tam salonu to wielki sukces, nie można wykupić sobie tam miejsca, to Harrods musi wyjść z inicjatywą. A jeśli sprzedaż źle idzie, salon marki musi zostać usunięty (jak np.: Tom Ford, Bottega Veneta). I tak oto, obok takich salonów jak Chanel, Valentino, Burberry, czy Balenciaga, jest jedyna polska projektantka Joanna Przetakiewicz z La Manią. Prowadzi tam salon od 18.03.2016 roku i bardzo dobrze sobie radzi, a jej kreacje noszą największe światowe gwiazdy. Ale to tylko jeden z jej sukcesów, których ma na koncie dużo, dużo więcej (uwielbiam tę kobietę!).

Staff training for our amazing #lamaniasquad at @harrods 💥❤️

Opublikowany przez La Mania na 11 września 2017

 

3. Maffashion i Jessica Mercedes- topowe blogerki modowe.

W naszym kraju nastawienie w stosunku do blogerek modowych nie jest zbyt przychylne (napiszę niebawem o chorym hejcie na blogerki modowe). Maffashion i Jessica to dwie nasze polskie ikony w świecie blogerskim z ogromnymi sukcesami na koncie, robiły wiele kampanii, zaprasza się je, na największe pokazy mody, współpracują z topowymi światowymi markami, inspirują, a przy tym przenoszą zagraniczne trendy na polski rynek, ponieważ wypracowały sobie ogromne zasięgi w internecie. (Teraz możemy oglądać u obu dziewczyn na ich social mediach relacje z Fashion Week New York).

#ootd #streetlook #skirt #blouse kolekcja Esmara „Heidi&TheCity” #LETSWOW #esmarabyheidiklum ?? #maffashioninnyc #nyc

A post shared by Julia K. (@maffashion_official) on

Think pink. ? @tally_weijl #suit

A post shared by Jessica Mercedes Kirschner © (@jemerced) on

4. Reserved- ekspansja na zachód- otwarcie salonu w Londynie 06.09.2017.

I to w jakim miejscu! Na OXFORD STREET– najbardziej prestiżowej ulicy handlowej w Londynie. A twarzą marki została Kate Moss. Reserved posiada w Polsce prawie 150 salonów, a za granicą 97 (do tej pory były to głównie europejskie kraje wschodnie i południowe, np.: Czechy, Węgry, Ukraina, a także w Niemcy, Egipt, Katar itd.). Sklep należy do sieci LPP, marka została założona w Polsce i ma siedzibę w Gdańsku. Niestety to tyle z polskich akcentów, bo materiały pochodzą z krajów wschodnich i szycie też nie odbywa się u nas, pewnie z oczywistych względów, koszty. Mimo wszystko- polski Reserved rośnie w siłę i podbija nowe rynki.

5 sukcesów Polski na świecie w branży modowej i beauty. Marki i ludzie. Reserved Oxford Street

5. Anja Rubik- polska modelka znana całemu światu.

Kolejna z naszych polskich ikon. Jest już wiele polskich modelek, które zrobiły międzynarodową karierę, ale Anja Rubik to top of the top. Nie będę wymieniać z nazwy wszystkich projektantów z którymi współpracowała, bo musiałabym wypisać 90% tych największych i najbardziej rozpoznawalnych na świecie + wiele, wiele innych. Anja chodzi po wybiegach najlepszych domów mody, otwiera pokazy, bierze udział w największych kampaniach reklamowych, pozuje na okładkach najlepszych magazynów na świecie, współpracuje z topowymi agencjami, jest ikoną światową mody na models.com i dużo, dużo więcej. Wszystko jest tutaj „naj”- najwyższy poziom. Duma!

Opublikowany przez Anja Rubik na 18 lipca 2017

 

 

1 thought on “5 sukcesów Polski na świecie w branży modowej i beauty. Marki i ludzie.

  • Od kilku lat wspieram akcję „dobre, bo polskie” i „polskie590” kupując u polskich producentów. Cieszę się, że nasze rodzime firmy tak dobrze radzą sobie w świecie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *