TOP 11- najlepsze tanie korektory i pudry do twarzy rozsławione w internecie.

TOP 11- najlepsze tanie korektory i pudry do twarzy rozsławione w internecie.

Moje błędy makijażowe: puder i korektor.

Popełniałam wiele błędów makijażowych, chyba jak każdy, zwłaszcza, że w czasach, kiedy zaczynałam się malować, nie było dostępu do takiej wiedzy i nie było tylu kosmetyków, co teraz. Wszystko przychodziło etapami. Kiedyś używałam tylko podkładów kompaktowych i np.: nie wyobrażałam sobie użyć na twarz więcej nić 1 pudru, a teraz zdarza mi się użyć nawet 3, na różne obszary twarzy, w zależności od jej potrzeb, bo niekoniecznie idealny puder pod oczy, sprawdzi się w strefie T i odwrotnie.

Kiedyś było to dla mnie problematyczne, teraz nawet nie myślę o tym, żeby robić to inaczej, a dodatkowy czas, który to zabiera to kilka sekund. Oczywiście nie robię tego zawsze- jeśli akurat mam ochotę i czas posiedzieć przy makijażu. Teraz używam na co dzień pudrów sypkich, a kompakty biorę tylko na wyjścia z domu.

Korektory też kiedyś dla mnie nie istniały, całą twarz pokrywałam podkładem i tyle. Teraz najlepiej, jak mam przy sobie 2- pod oczy lżejszy, płynny, a jakiś mocniejszy na twarz. Niekiedy, jak mam „lepszy czas”, to wystarczy tylko ten pod oczy, a podkłady są na tyle dobre, że nie trzeba dodatkowych ulepszeń na twarzy przy pomocy korektora.

Nie każdy puder i korektor jest uniwersalny

Moje oceny będą dotyczyć tego, jak sprawdzają mi się te kosmetyki w tych obszarach twarzy, na które je używam. I też pod tym względem, że np.: pudry sypkie stosuję w domu, gdzie mam dostęp do sprzętu typu pędzel/lustro, a kompakty biorę na wyjścia, więc nie chciałabym nosić ze sobą dodatkowych gadżetów. Niekoniecznie wszystkie pudry i korektory są uniwersalne. Gdybym nałożyła korektor kryjący z Catrice pod oczy i przypudrowała go Kryolanem to podejrzewam, że moja ocena byłaby jakieś -2/10, a przesuszenie jakie to wywoła, musiałabym naprawiać przez min. 2 tygodnie.

 

TOP 11- najlepsze tanie korektory i pudry do twarzy rozsławione w internecie.

 

1. Puder sypki KRYOLAN ryżowy.

CENA: ok.80 zł (online)

OPAKOWANIE: 30g (duże), odkręcana pokrywka, bez gąbeczki.

OPINIA: Myślę, że to zbawienie dla tłustej skóry. Kiedy jeszcze wydawało mi się, że taką mam (a głównie chodziło o nieprawidłową pielęgnację przez co moja zbuntowana cera wydawała się być tłustą), to zaczęłam go używać i zadziałał magicznie <3 Piękna, gładka, matowa cera na wiele godzin.  Nadal mam go w swojej kosmetyczce, ale mieszam go z pudrem rozświetlającym i używam tylko od czasu do czasu. Jest naprawdę rewelacyjny na specjalne okazje. Teraz, kiedy mam cerę mieszaną i suche policzki… nie da rady używać go na całą twarz i to codziennie. Stosowany jest często do profesjonalnych makijaży, np.: występów na scenie w teatrze, czy sesjach zdjęciowych. Cena mogłaby wydawać się wysoka, bo jest to ok. 80 zł za 30g, ale on starcza na wieczność. Trzeba uważać na ilość nakładaną na twarz, bo można łatwo przesadzić i cera będzie wydawała się ziemista.

MOJA OCENA: 9,5/10

TOP 11- najlepsze tanie korektory i pudry do twarzy rozsławione w internecie. kryolan puder ryżowy

 

2. Puder sypki WIBO bananowy.

CENA: ok.16 zł (Rossmann/online)

OPAKOWANIE: 5,5g, odkręcana pokrywka, bez gąbeczki.

OPINIA: mam go od niedawna. Używam tylko pod oczy, myślę, że na twarz to nie jest najlepszy wybór, bo puder jest mocno żółty. Pod oczami sprawdza się super, bo nie jest bardzo mocno matujący, ale pięknie utrwala i utrzymuje się w miejscu. U mnie strefy T wcale nie ogarnia, ale nie szkodzi, bo i tak po odbytych makijażowych lekcjach, używam różnych pudrów w różnych obszarach twarzy.

MOJA OCENA: 7,5/10

 

TOP 11- najlepsze tanie korektory i pudry do twarzy rozsławione w internecie. puder wibo bananowy opinia

3. Puder sypki ECOCERA ryżowy.

CENA: ok.19 zł (online)

OPAKOWANIE: 15g, odkręcany, ma gąbeczkę.

OPINIA: szukałam czegoś lżejszego niż Kryolan, ale mimo wszystko dość mocnego i koleżanka poleciła mi Ecocerę. Faktycznie. Jest warty spróbowania. Dla mnie mimo wszystko- na policzki za mocny, na T za słaby. Jeśli ktoś ma równowagę na twarzy (a nie skrajności jak ja) i potrzebuje dobrego utrwalenia, to powinien się sprawdzić. Trzeba uważać na ilość (tak jak z Kryolanem).

MOJA OCENA: 6,5/10

TOP 11- najlepsze tanie korektory i pudry do twarzy rozsławione w internecie. puder ecocera ryżowy opinia

4. Puder sypki WIBO Fixed Powder.

CENA: ok.13 zł (Rossmann/online)

OPAKOWANIE: 6g, odkręcana pokrywka, bez gąbeczki.

OPINIA: Tadaaam! To mój ideał na policzki i resztę twarzy. Lekki, naturalny, rozświetlający, utrwalający. Uwielbiam go. Myślę, że jest najbardziej uniwersalny z tych sypkich. Nie byłoby tragedii, gdybym użyła go na całą twarz, aczkolwiek strefa T pewnie dość szybko domagałaby się poprawek. Na ostatniej promocji 51% w Rossmannie w 3 salonach nie mogłam go znaleźć i wpadłam w małą panikę, bo myślałam, że jest wycofany, ale na szczęście znalazła mi go w szufladzie Pani z obsługi. Jest w sprzedaży i jest najlepszy. Chociaż teraz tak sobie przypomniałam o…

MOJA OCENA: 9/10

TOP 11- najlepsze tanie korektory i pudry do twarzy rozsławione w internecie. puder wibo fixing powder opinia

 

5. Puder sypki MANHATTAN Soft Mat Loose Powder.

CENA: bardzo różna, ok. 20-36 zł (Rossmann/online)

OPAKOWANIE: 20g, odkręcane, ma gąbeczkę i to bardzo fajną.

OPINIA kurczę też był dobry. Używałam go dawno, ale swojego czasu był moim ulubieńcem. Ma piękne satynowe wykończenie, trwałość- porównywalny do Wibo. Muszę go spróbować teraz, kiedy mam już większą wiedzę na temat makijażu.

MOJA OCENA: nie pamiętam dokładnie, zaktualizuję jak przetestuję 😉 ale możliwe, że ok. 9/10.

TOP 11- najlepsze tanie korektory i pudry do twarzy rozsławione w internecie. puder sypki manhattan loose powder opinia

6. Puder w kompakcie EVELINE Celebrities Beauty.

CENA: ok. 16-20zł (Rossmann/online)

OPAKOWANIE: 9g, piękne, czarno-złote, na zatrzask, lusterko, mała gąbeczka.

OPINIA: Kiedyś używałam na całą twarz. Efekt naprawdę bardzo ok. Utrzymuje się dość długo. Idealny na imprezę do torebki. Opakowanie naprawdę dużo daje, jest bardzo przemyślane. Myślałam, że w kompakcie nie ma lepszego, ale…

MOJA OCENA: 8/10

TOP 11- najlepsze tanie korektory i pudry do twarzy rozsławione w internecie. puder eveline celebrities beauty opinia

 

7. Puder w kompakcie RIMMEL Stay Matte.

CENA: ok.14 (online), 27 zł (Rossmann)

OPAKOWANIE: 14g, słabe, otwierana pokrywka, brak lusterka, gąbki.

OPINIA: no lider- jeśli chodzi o efekt pudru w kompakcie, ale bardzo dużym minusem jest to, że trzeba mieć własną gąbeczkę, na lusterko też nie ma co liczyć, opakowanie z pokrywką, może się otworzyć w torebce albo łatwo połamać, więc… kiepsko. Bez dodatkowych sprzętów nie mamy go jak zaaplikować. Ale efekt na twarzy najlepszy, jeśli chodzi o kompakty.

MOJA OCENA: 8/10

TOP 11- najlepsze tanie korektory i pudry do twarzy rozsławione w internecie. puder rimmel stay matte opinia

 

8. Korektor w płynie COLLECTION Lasting Perfection 2000.

CENA: ok. 25-30 zł (online)

OPAKOWANIE: 5 ml, odkręcane, patyczek z gąbką; opakowanie było kiepskiej jakości, po miesiącu użytkowania napisy nie były widoczne, a zakrętka się łamała, ale wielki plus dla firmy, bo właśnie to zmienili i podobno już nic złego się z nim nie dzieje.

OPINIA: polecany pod oczy, bo ma najlepsze krycie ze wszystkich, które wymienię. Jest jednak przesuszający, zbiera się trochę w zmarszczkach mimicznych, ale w sumie nie widziałam takiego, który się nie zbiera wcale. Dla mnie jednak za mocny, nie potrzebuję aż takiego krycia, kosztem przesuszenia skóry. U mnie trochę ciemniał, a sam w sobie nie był bardzo jasny. Za to na jakieś „średnie” zmiany na twarzy sprawdzał się całkiem nieźle.

MOJA OCENA: 7/10

TOP 11- najlepsze tanie korektory i pudry do twarzy rozsławione w internecie. korektor collection lasting perfection opinia

 

9. Korektor w płynie CATRICE Liquid Camouflage.

CENA: ok.13-18 zł (Natura/online)

OPAKOWANIE: 5ml, odkręcane, patyczek z gąbką.

OPINIA: dla mnie najlepszy ze względu na efekt, kolor (używam 01), cenę, dostępność. Zawsze używam go pod oczy i małe zmiany na twarzy. Piękny, trwały efekt z pudrem bananowym Wibo.

MOJA OCENA: 8/10

TOP 11- najlepsze tanie korektory i pudry do twarzy rozsławione w internecie. korektor catrice liquide opinia

 

10. Korektor CATRICE Camouflage.

CENA: ok.12-14 zł (Natura/online)

OPAKOWANIE: 3g, odkręcane, trzeba wybierać bezpośrednio z opakowania, więc można zabrudzić produkt.

OPINIA: to małe kółeczko to cudo na pojedyncze wypryski, przebarwienia. Nie lubię go stosować solo, więc mieszam go z Catrice w płynie, bo nie jest wtedy taki ciężki. Ma naprawdę gęstą, kremową konsystencję. Delikatnie wysusza, więc nadaje się tylko do stosowania miejscowego. Wydaje się, że 3g to niewiele, ale w przypadku tak skoncentrowanego, kremowego produktu to naprawdę sporo, bo minimalna jego ilość wystarczy, by zakryć to co trzeba.

MOJA OCENA: 8/10

TOP 11- najlepsze tanie korektory i pudry do twarzy rozsławione w internecie. korektor catice camouflage opinia

11. Korektor w płynie MAYBELLINE Affiniton.

CENA: ok.15-17 zł (Rossmann/online)

OPAKOWANIE: 7,5ml, odkręcane, patyczek z gąbką.

OPINIA: przeciętny jak dla mnie, średnio kryje, utrzymuje się też średnio, na co dzień, jeśli potrzebujemy czegoś na szybko, a nie na długie godziny to ujdzie. Wolę jednak zdecydowanie (!) Catrice w płynie.

MOJA OCENA: 5,5/10

TOP 11- najlepsze tanie korektory i pudry do twarzy rozsławione w internecie. korekotr maybelline affinitone opinia

 

Ponad program dołączę jeszcze takie, których nie używałam, ale też są mocno promowane, więc wspomnę o:

12. Korektor w płynie M.A.C., Pro Longwear Concealer.

podobnie jak podkład z tej serii jest uważany przez niektórych za ideał, ale na specjalne okazje, bo jest mocno kryjący i trwały, więc jak większość takich kosmetyków ma tendencję do przesuszania. Ale na śluby, często z podkładem z tej serii, jest wykorzystywany przez makijażystki. Cena to ok.100 zł (Douglas/MAC/online), a jego pojemność to 9 ml.

TOP 11- najlepsze tanie korektory i pudry do twarzy rozsławione w internecie. korektor mac pro longwear opinia

 

Ile kosmetyków zużywacie?

Jestem z osób, które nie wyobrażają sobie nie nałożyć pudru na podkład, bo po prostu wszystko spłynęłoby z mojej twarzy, zanim wyszłabym z domu. Tak sobie pomyślałam, że chyba jestem tapeciarą, bo spróbowałam wszystkie te produkty oprócz ostatniego (i to niektóre nie 1 raz!!!). A później przypomniałam sobie ile mam lat i w związku z tym, od ilu lat się maluję. W dodatku lubię makijaż i wykonuję go na większość wyjść. Teraz pracuję z domu, więc zużywam mniej makijażu, bo często się zwyczajnie nie maluję, ale kiedy spędzałam więcej czasu wśród ludzi to malowałam się częściej… Pewnie jestem gdzieś na środku kwalifikacji w ilości zużytych kosmetyków w stosunku do wieku. (TAK MYŚLĘ I TAKĄ MAM NADZIEJĘ).

😀

 

Poprzedni wpis o najlepszych podkładach macie tutaj.

Znalazłyście idealny korektor i puder? Podzielcie się 🙂

8 thoughts on “TOP 11- najlepsze tanie korektory i pudry do twarzy rozsławione w internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *