5 prostych i przydatnych trików modowych i urodowych. Cz.2.

5 prostych i przydatnych trików modowych i urodowych. Cz.2. nutee natalia basinska

 

5 prostych i przydatnych trików modowych i urodowych. Cz.2.

1. Odżywka do włosów na skurczone ubrania.

Jeśli nasz sweter lub koszulka uległy skurczeniu w praniu, możemy spróbować je jeszcze odratować. Dość obficie nasączamy tą rzecz odżywką do włosów wymieszaną z wodą, która nawilży włókna, dzięki czemu w wielu przypadkach, może przywrócić to dawny kształt ubrania. Rzecz następnie umieszczamy w misce z wodą (niewielka ilość- tak żeby przykryła ubranie), czekamy 10-15 minut, płuczemy wodą i rozwieszamy do wyschnięcia. Woda musi być ciepła, ale nie gorąca!

5 prostych i przydatnych trików modowych i urodowych. Cz.2. skurczony sweter skurczona bluzka

2. Płyn do mycia szyb do lakierowanych butów.

To wydaje się oczywiste w momencie kiedy o tym czytamy, ale nie zawsze przyjdzie nam do głowy inne zastosowanie, jeśli na opakowaniu wyraźnie napisane jest „do szyb”. Płyn ładnie czyści i nabłyszcza powierzchnię butów.

5 prostych i przydatnych trików modowych i urodowych. Cz.2. jak wyczyścić lakierowane buty

3. Słomka do picia, aby naszyjniki/łańcuszki nie były splątane.

Poplątane łańcuszki to dla mnie dramat. Nie raz siedziałam po kilkanaście minut, aby przywrócić je do stanu użyteczności (szczególnie po przewożeniu ich w szkatułkach podczas podróży…). Nie jeden łańcuszek poddał się i skończył swój żywot po wielokrotnym maltretowaniu go w moich dłoniach (jednego nadal nie mogę sobie darować). Słomka zdecydowanie rozwiązuje ten problem.

5 prostych i przydatnych trików modowych i urodowych. Cz.2. jak rozwiązać łańcuszek jak przechowywać łańcuszek

4. Wykorzystanie kołnierzyka ze starej koszuli.

Jeśli poplamiłyście koszulę w widocznym miejscu lub zniszczyłyście ją albo po prostu znudziła się Wam, a jednocześnie chcecie urozmaicić prostą bluzę/sweter lub też się Wam znudził/-a w obecnym wydaniu, możecie jeszcze wykorzystać połączenie tych dwóch rzeczy- wszyć górną część koszuli wraz z kołnierzykiem do bluzy i nadać im nowe życie. Szczególnie jeśli kołnierzyk jest szczególnie atrakcyjny i szkoda nam się pozbywać koszuli, właśnie ze względu na niego. Kołnierzyk zapięty pod szyję zawsze dodaje nutę elegancji. Nawet z bluzą.

5 prostych i przydatnych trików modowych i urodowych. Cz.2. bluza i koszula

5. Przechowywanie swetrów poza sezonem.

Jeśli po okresie zimowym wynosimy swetry i płaszcze wełniane na strych lub do schowków, warto je dobrze zabezpieczyć, bo to właśnie wełna, jest jednym z ulubionych pożywień dla moli. Przed wyniesieniem dokładnie pierzemy, suszymy rzeczy, każdą wkładamy do osobnego worka foliowego, a dopiero następnie do kartonu. W kartonie lub pobliżu umieszczamy coś mocno zapachowego- może to być gotowy, kupny produkt lub np.: świeże pachnące igły, mieszanka suszonych mocno pachnących kwiatów, lawendy. Co jakiś czas zapach trzeba wymienić.

5 prostych i przydatnych trików modowych i urodowych. Cz.2. jak pozbyć się moli jak przechowywać swetry

Jeśli mieliśmy mole lub podejrzewamy,  że mogły zostawić jaja w Waszych ubraniach to:

  • wyjmujemy wszystko z szaf i wietrzymy,
  • całą szafę dokładnie myjemy środkiem składającym się z octu (200ml) i 10 kropli mocno pachnącego oleju eterycznego,
  • ubrania- pierzemy w możliwie najwyższej temperaturze, prasujemy, jeśli to możliwe lub wystawiamy na działanie promieni słonecznych albo wywieszamy na mróz lub wkładamy w woreczku na tydzień do zamrażarki- bardzo wysokie i niskie temperatury zniszczą jaja,
  • zapobiegawczo umieszczamy pachnący środek przeciw molom w szafie.

 

A tym razem, które z 5 prostych i przydatnych trików modowych i urodowych. Cz.2. wypróbujesz? O których już słyszałaś, a które są dla Ciebie nowe? Poprzedni wpis o tej samej tematyce znajdziesz tutaj.

 

13 thoughts on “5 prostych i przydatnych trików modowych i urodowych. Cz.2.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *